Artykuły numeruStomiaStyl życia

EStomia aplikacja na telefon dla stomików!

Sylwia Rucka-Chmielewska, Digital Marketing Manager, Coloplast

Pytania dotyczące stomii i jej pielęgnacji mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Niestety często wątpliwości nachodzą nas właśnie wtedy, gdy nie mamy akurat dostępu do specjalisty, który pomógłby je rozwiać. Z pomocą przychodzą nowe technologie ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Do rozwiązań proponowanych pacjentom przez firmę Coloplast dołącza bezpłatna aplikacja mobilna – EStomia!

Rozwój technologiczny, a także ograniczenia związane z pandemią przyczyniły się do wprowadzenia wielu zmian, także w dziedzinie ochrony zdrowia. Teleporady z lekarzem, które jeszcze kilka lat temu wydawały się egzotyką, dziś są naszą codziennością. Coraz większą popularnością cieszą się także aplikacje na telefony, związane z szeroko rozumianym zdrowiem. Ich nadrzędnym celem są: edukacja pacjentów, promowanie i utrwalanie prawidłowych nawyków poprawiających komfort życia, skuteczność leczenia oraz stan psycho-fizyczny. Świadomi pacjenci, korzystający z aplikacji mobilnych, mogą samodzielnie kontrolować stan swojego zdrowia i szybciej reagować na niepokojące objawy.

Zawsze pod ręką!

Smartfony stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Poza tym, że używamy ich do rozmów, wysyłania SMS-ów oraz przeglądania mediów społecznościowych (np. Facebook), mogą także wspomagać nasze zdrowie dzięki specjalnym aplikacjom mobilnym. Aplikacja mobilna od Coloplast, o łatwej do zapamiętania nazwie EStomia, dostarcza osobom z wyłonioną stomią praktycznych informacji i odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i wątpliwości. Wszystkie materiały edukacyjne przygotowywane są przez specjalistów z szerokim doświadczeniem w opiece nad pacjentami ze stomią. Użytkownicy mogą wybierać interesujące ich zagadnienia lub przeglądać pełną bibliotekę wiedzy.

EStomia – nie tylko baza wiedzy!

W aplikacji poza bazą użytecznej wiedzy znajduje się też przydatny kalendarz użytkownika. Służy on między innymi do zapisywania najważniejszych wizyt i badań lekarskich. Wbudowana lista zdarzeń dotyczących stomii pomoże użytkownikowi łatwo zarządzać kalendarzem. W odpowiednim momencie funkcja kalendarza przypomni o ważnej dacie. Wszystkie zapisane informacje stomik będzie miał zawsze pod ręką, także w trakcie wizyty lekarskiej.
To nie wszystko! EStomia dostarcza także informacji o odpowiednim dopasowaniu sprzętu stomijnego. Korzystając z bezpłatnego narzędzia, użytkownicy otrzymają wskazówki dotyczące doboru sprzętu stomijnego dopasowanego do indywidualnego kształtu ciała wokół stomii. Poprzez wbudowane w aplikacji narzędzia, EStomia umożliwia szybki kontakt z konsultantem Coloplast poprzez chat lub wysłanie pytania do specjalisty.

Ściągnij za darmo na Twój telefon!

EStomia możesz pobrać za darmo na swój smartfon w sklepach AppStore lub Google Play. Zachęcamy wszystkich do pobrania aplikacji EStomia i korzystania z tego dodatkowego wsparcia!

Aplikacja EStomia zapewnia:

  • dostęp do Biblioteki wiedzy z materiałami edukacyjnymi,
  • Kalendarz Stomika,
  • dostęp do porad konsultantów i specjalistów,
  • interaktywny kontakt z konsultantem,
  • dostęp do zamówienia próbek edukacyjnych.

Dołącz do grona posiadaczy EStomia już dziś!

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących Aplikacji EStomia polecamy kontakt z Coloplast pod bezpłatnym numerem Infolinii 800 300 300 lub adresem email: PL_estomia@coloplast.com, gdzie specjaliści udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

Aplikacja EStomia nie zastępuje profesjonalnych porad medycznych, wizyt u lekarza i w poradni stomijnej oraz badań lekarskich. Coloplast Polska nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podejmowane w oparciu o informacje zawarte w aplikacji, które mają charakter ogólny i nie zastępują porady medycznej.

Pobierz aplikację EStomia ze sklepu Google Play

Kliknij tutaj i pobierz aplikację za darmo

Pobierz aplikację EStomia ze sklepu App Store

Kliknij tutaj i pobierz aplikację za darmo

Przeczytaj także...

Comments are closed.